تلفن تماس سانترال شرکت

3268 2842 021

روزهای کاری شنبه تا پنج شنبه

8 صبح لغایت 16 بعد از ظهر

آدرس ایمیل:

info@apsagroup.ir

ترموگرافی

Awesome Image

ترموگرافی

شرح خدمات در زمینه پایش وضعیت بوسیله ترموگرافی

تکنیک ترموگرافی یکی از ابزارهای هوشمند و پرکاربرد در برنامه های پایش وضعیت است که در اغلب واحدهای صنعتی از آن استفاده می شود. این تکنیک به طور کلی در پایش وضعیت تجهیزات دوار، تجهیزات رفت و برگشتی، تجهیزات فرآیندی، ترانسفورماتورهای برق، پانل‌های الکتریکی و ابزار دقیقی و سایر تجهیزات الکتریکی نظیر باتری‌ها، UPS، و . . . به منظور دست یابی به اهداف ذیل کاربرد دارد:
- تعیین وضعیت بیرینگ‌ها و سایر اجزا و تعیین شرایط کاری تجهیزات دوار
- ارزیابی وضعیت تجهیزات الکتریکی (اتصالات، اجزاء و قطعات، بدنه الکتروموتورها و ترانس‌ها، کارایی سیستم خنک کاری مربوطه و . . .)
- تشخیص اشکالات حرارتی و یا توزیع نامناسب حرارت در تجهیزات فرآیندی نظیر کوره، سیکلون‌ها ، بخشهای مختلف پری هیتر، مبدل‌های حرارتی و . . .
- ارزیابی وضعیت عایق‌های حرارتی و کارایی آن‌ها و شناسایی محل‌های اتلاف حرارتی

مشاهده

Awesome Image

آشنایی با ترموگرافی (Thermography)

ترموگرافی یکی از روش‌های پایش وضعیت می‌باشد که بر اساس اندازه گیری دمای تجهیزات استوار می‌باشد. در این روش تغییرات دمای سطوح تجهیزات با استفاده از دوربین‌های مادون قرمز ثبت و تحلیل می‌گردد. بطورکلی، جریان حرارت در نقاط مختلف تجهیزات را که در اثر از کار افتادگی قطعات و اتصالات رخ می دهد (به طور مثال در اتصالات الکتریکی)، می‌توان با این روش ردیابی کرده و عیوب را تشخیص داد. ترموگرافی علاوه بر تجهیزات الکتریکی برای پایش وضعیت یاتاقان‌های سرعت بالا، کوپلینگ های سیالاتی، مخازن نگهداری و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از پروژه‌های اجرائی ترموگرافی

هم اکنون، با ما در ارتباط باشید...!

شرکت اندیشه پردازان مجری سیستم‌های پایش وضعیت و نگهداری و تعمیرات.

تماس بگیرید

3268 2842 021

آدرس ایمیل

info@apsagroup.ir