تلفن تماس سانترال شرکت

3268 2842 021

روزهای کاری شنبه تا پنج شنبه

8 صبح لغایت 16 بعد از ظهر

آدرس ایمیل:

info@apsagroup.ir

آنالیز التراسونیک

Awesome Image

آنالیز التراسونیک

شرح خدمات پایش وضعیت مبتنی بر آنالیز التراسونیک

یکی از خدمات ارزنده شرکت اندیشه پردازان سپهر آپادانا این است که با استفاده از ابزار Lube Checker که بر پایه تکنولوژی اندازه گیری آلتراسونیک کار می کند، در انجام روانکاری صحیح یاتاقان های خط تولید به شما کمک می کند.
- روانکاری بر پایه وضعیت نه زمان:
روانکاری بیرینگ براساس اینکه تنها تقویم به شما بگوید، اولین اشتباه است. پایش، اندازه گیری و ترند میزان اصطکاک با دستگاه های آنالیز صوت به شما در تشخیص زمان مناسب روانکاری کمک می کند. وقتی که سطح روانکاری به میزان مطلوب می رسد، دامنه شدت صوت dB به حد نرمال خود باز می گردد. این موضوع به بهترین شکل در گوشی و صفحه نمایش دستگاه Lube Checker قابل دست یابی می باشد.
- روانکاری ناکافی:
اصطکاک و فشار ناشی از گریس بیش از حد منجر به افزایش دمای بیرینگ می شود. دمای بیش از حد منجر به کاهش راندمان روانکار و جدایی روغن پایه از گریس می شود. عدم تزریق گریس کافی نیز منجر به کاهش عمر بیرینگ می شود.
- ارزیابی وضعیت سلامت یاتاقان بوسیله ابزار آلتراسونیک:
عکس العمل افراد در مقابل صدای شنیده شده از بیرینگ کاملاً منحصر به خود آن فرد بوده که در واقع امکان مقایسه و نتیجه گیری را فراهم نمی کند. به گونه ای دیگر می توان گفت، هیچ گاه دو نفر صدای یکسانی را نمی شنوند و امکان یادآوری نوع صدای شنیده شده پس از گذشت مدت زمانی (به عنوان مثال یک ماه) برای آن ها وجود ندارد.
بنابراین توصیه می شود، همیشه از ابزاری که قابلیت اندازه گیری صدا را داشته باشند، در این امر استفاده شود.
اندازه گیری ماکزیمم RMS و Peak dB، سطح هشدار و دوره روانکاری را مشخص می کند، در حالی که شاخص Crest Factor صوت ارتباط بین وضعیت داخلی بیرینگ و روانکار را پشتیبانی می کند. در واقع شاخص Crest Factor در تشخیص بیرینگی که نیازمند روانکاریست و بیرینگی که نیازمند تعویض است، به ما کمک می کند.

مشاهده

Awesome Image

آکوستیک امیشن (Acoustic Emissions)

آکوستیک امیشن (Acoustic Emissions) آکوستیک امیشن (AE) پدیده ای است که در اثرایجاد و انتشار یک موج الاستیک در محدوده مافوق صوت (۱kHz 20MHz) رخ می‌دهد. برهمین اساس، پایش وضعیت به روش آکوستیک امیشن شامل دریافت سیگنال‌های منتشر شده در تجهیزات توسط سنسورهای مخصوص و برقراری ارتباط بین سیگنال های دریافتی و تغییرات ایجاد شده بر روی تجهیزات می‌باشد. این روش برای پایش وضعیت فرآیندهایی که در آن سیال با فشار بالا یا پدیده های فعال مکانیکی وجود دارد، مناسب می‌باشد. در این روش، سیگنال‌های فرکانس بالا توسط سنسورهای مخصوص ثبت شده و نتایج به صورت داده‌های عددی شامل پارامترهای دامنه و فرکانس سیگنالها نمایش داده می‌شود. تغییرات این پارامترها در طول زمان به عنوان معیاری برای ارزیابی خرابی‌های احتمالی در تجهیزات مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

برخی از پروژه‌های اجرائی پایش وضعیت آکوستیک

هم اکنون، با ما در ارتباط باشید...!

شرکت اندیشه پردازان مجری سیستم‌های پایش وضعیت و نگهداری و تعمیرات.

تماس بگیرید

3268 2842 021

آدرس ایمیل

info@apsagroup.ir